3 největší přínosy, které získáte se social CRM

Tisk

Před časem jsme vám představili social CRM a ukázali, jak ho používat. Možná si ale ještě nejste úplně jistí, co všechno vám přinese. Proto pro vás máme článek, ve kterém vám ukážeme 3 největší výhody social CRM. Pojďme na to!

 


1. Lepší vztah se zákazníky

Pokud chcete, aby se k vám zákazníci pravidelně vraceli, potřebujete s nimi mít dobrý vztah. A právě s tím vám social CRM dokáže výrazně pomoci.
Díky social CRM totiž víte nejen to, co o vás klienti na sociálních sítích říkají, ale třeba i jaký váš obsah mají nejraději. Snadno tomu pak přizpůsobíte svou komunikaci a zvýšíte dosah svých příspěvků. A lépe se tak dostanete i k dalším potenciálním zákazníkům.


2. Efektivnější zákaznický servis

Se zákaznickou spokojeností souvisí také kvalitní zákaznický servis. A s ním vám opět pomohou sociální sítě. Jedna studie od American Express dokonce ukazuje, že pokud na sociálních sítích nabízíte dobrý zákaznický servis, lidé u vás utratí v průměru o 21 % víc.
Díky social CRM přitom máte všechny své profily na sociálních sítích přístupné z jednoho rozhraní. Na klienty tak dokážete reagovat rychleji a efektivněji.


3. Vyšší produktivita obchodníků

Server bizcommunity upozorňuje, že podle některých studií jsou zaměstnanci využívající social CRM skoro o 12 % produktivnější. A každý pátý z nich zvýšil svou produktivitu dokonce o víc než 20 %.
Důvod je jednoduchý. Social CRM dává obchodním zástupcům větší možnosti. Klienty tak můžou vyhledávat například podle místa, kde právě jsou, nebo podle aktivity na sociálních sítích. A danou skupinu pak také lépe osloví.


Chcete data v bezpečí? Spoléhejte na cloud

Bizcommunity také v souvislosti se social CRM zdůrazňuje, že velkou výhodou jsou cloudové systémy. Díky nim máte totiž přístup k informacím kdykoliv a odkudkoliv. Navíc jsou veškeré údaje důkladně zabezpečené a zálohované, takže se nemusíte bát ztráty ani poškození.
Oblíbenost cloudových systémů potvrdil i loňský průzkum společnosti RAYNET. Každý osmý dotázaný v něm označil jako jednu z výhod systému právě to, že funguje v cloudu.


Placená inzerce, autor: RAYNET CRM

Komentáře

Pouze registrovaní uživatelé můžou přidat komentář
 


HR systém Vema - komplexní informační systém pro řízení lidských zdrojů.

Tip na oblíbený český CRM systém eWay-CRM.
CRM portál
-->