Rozmach cloudu a mobilních řešení nejen v CRM

Tisk

Společnost Epicor Software Corporation, přední dodavatel softwarových řešení pro organizace z oblasti výroby, distribuce, prodeje a služeb, zveřejnila svou prognózu vývoje IT trhu v roce 2013. Analytici společnosti Epicor se shodují s výsledky nedávno provedeného průzkumu mezi středoevropskými firmami a předpovídají, že hlavními trendy roku 2013 bude cloud computing, software jako služba (SaaS, software-as-a-service), mobilní aplikace a také řešení pro zpracování velkých objemů dat.

 

Dá se očekávat, že rok 2013 nepřinese žádné výrazné nové trendy, ale spíše dynamický vývoj technologií, které nás obklopují už dnes,“ uvedl Hermann Stehlik, regionální viceprezident společnosti Epicor pro střední Evropu.


Studie s názvem Epicor: ERP systém přizpůsobený potřebám zákazníka (Epicor: ERP system tailored to the clients needs) ukazuje, že 14 % společností již počítá s implementací ERP systému v cloudu. Přestože 50 % podniků stále ještě preferuje provoz systému na vlastní infrastruktuře (tzv. on-premise), model cloud computingu je stále více populárnější. „Během roku 2012 objevilo mnoho organizací technologie pro správu svých dat pomocí cloudu a výhody, které to s sebou může přinést. Očekáváme, že v příštím roce tato znalost ovlivní již i reálná investiční rozhodnutí,“ řekl dále Hermann Stehlik.


Dalším faktorem, který zřejmě již brzy změní strukturu výdajů na podnikové IT, je rostoucí množství firemních dat a informací. V této oblasti Epicor očekává zvýšenou poptávku po systémech pro zpracování dat, úložných řešeních a nástrojích ochrany dat. „Rostoucí objem citlivých dat je těsně spojen s potřebou jejich ochrany. Zejména se jedná o data používaná k prognózám vývoje trhu nebo data představující důležitou část obchodní strategie podniku. Analyzovali jsme změny požadavků zákazníků a na základě tohoto průzkumu rozšířili naši nabídku o systém pro obnovu dat – System Back & Standard. Společnost Epicor má komplexní přístup, který nám umožňuje poskytovat organizacím řešení, které zlepšují jejich funkcionalitu,“ dodává Hermann Stehlik.


Dle realizované prognózy společnosti Gartner bude v roce 2013 většina investic do IT realizována v odvětví bank, ve výrobních firmách a ve zpracovatelském průmyslu. Zpracovatelský a těžební průmysl zaznamená v roce 2013 růst kolem 2,3 % a celková hodnota investic zde dosáhne výše přibližně 478 miliard dolarů.
Co se týče údajů pro jednotlivé země, studie společnosti Epicor upozorňuje na situaci ve střední Evropě, kde výrobní firmy při výběru ERP systému stále více vyžadují podporu elektronických plateb včetně elektronického podpisu, podporu pro podnikání v zahraničí (správa více měn, splnění různých regulací apod.) a možnost pracovat se systémem z mobilních zařízení.

Komentáře

Pouze registrovaní uživatelé můžou přidat komentář
 


Nejohebnější informační systém pro malé a střední firmy.

HR systém Vema - komplexní informační systém pro řízení firmy.

eWay-CRM Free - pořiďte si jednoduché CRM zdarma integrované do programu Microsoft Outlook.
CRM portál
-->