Cloudové systémy bodují. Do 3 let budou v cloudu dvě třetiny všech CRM

Tisk

Ještě letos bude většina CRM systémů v cloudu. Shodují se na tom odborníci po celém světě. Podle nich patří cloudové systémy mezi nejžhavější trendy. Hlavně díky nízkým nákladům a přístupu odkudkoliv.


Podle některých odhadů dosáhne v roce 2018 poměr cloudových CRM 70 %. A například server Tech.co upozorňuje, že v roce 2020 bude už 78 % menších podniků využívat cloudové aplikace. To je dvakrát víc než v současnosti. Podobný názor má i Forbes.


Levnější, jednodušší, přístupnější

Cloudové CRM je u zákazníků stále oblíbenější. Oproti „krabicovému“ on premise systému má totiž minimálně 3 velké výhody.

  1. Je levnější – U cloudového systému sice platíte pravidelné poplatky za licence, jinak se ale nemusíte o nic starat. Výrazně tak ušetříte za zaměstnance i za hardware. S cloudovým systémem navíc můžete pracovat okamžitě a nemusíte se bát dlouhé instalace.
  2. Zlepšuje produktivitu – Vaši zaměstnanci už nemusejí být u svého počítače, aby mohli pracovat. S cloudovým CRM jim zpravidla stačí jen mobil či tablet a přístup k internetu. Se systémem tak můžou pracovat i na schůzce s klientem. Právě možnost dostat se k softwaru odkudkoliv je podle Business2Community jednou ze 4 hlavních věcí, které uživatelé od CRM čekají.
  3. Je jednoduchý – Cloudové CRM systémy si nemůžou dovolit složité ovládání. Jsou totiž závislé na prodeji licencí. Pokud bude cloudový CRM příliš složitý, zákazníci si jej neprodlouží. Anebo se se systémem rozloučí hned po vyzkoušení trial verze.

 

Přístup odkudkoliv chválí každý pátý klient

Tyto důvody potvrzuje také nedávný průzkum společnosti RAYNET CRM. Podle něj patří jednoduchost, nízká cena a přístup odkudkoliv k největším plusům tohoto systému.


Průzkum ukázal, že 53 % klientů si RAYNET CRM vybralo právě kvůli jednoduchému ovládání a pro dalších 28 % byla hlavním důvodem nízká cena. Možnost přístupu odkudkoliv si navíc pochvaluje skoro 20 % zákazníků.


Přesvědčte se sami a vyzkoušejte RAYNET CRM na vlastní kůži. Prvních 30 dní máte zdarma.

Placená inzerce.

Komentáře

Pouze registrovaní uživatelé můžou přidat komentář
 


HR systém Vema - komplexní informační systém pro řízení lidských zdrojů.

Tip na oblíbený CRM systém eWay-CRM.
CRM portál
-->